Revitalizace společností

Hlavní stránka »  Naše služby »  Revitalizace společností

Pokud se vaše společnosti dostala do potíží, pokusíme se o její revitalizaci (ozdravení). V praxi to znamená obnovení funkčnosti všech složek společnosti tak, aby byla schopna nadále úspěšně existovat a produkovat.

Ekonomické zdraví firmy se většinou zhoršuje postupně a dlouhodobě. Když už se dílčí změny míjejí účinkem, je potřeba přijmout zásadnější opatření. V takovém případě bývá efektivnější použít nezávislou poradenskou firmu s patřičnými zkušenostmi a znalostmi.

K ozdravení firmy používáme následující metody. Nejprve provedeme komplexní analýzu stávajícího stavu firmy. Poté navrhneme opatření a zhodnotíme dopady a náklady ozdravných kroků. Pokusíme se zredukovat provozní náklady, posílit odbyt, zajistíme investiční a provozní prostředky a dle potřeby dosadíme krizový management. Nezapomínáme, že nezbytnou složkou revitalizace je také motivace lidských zdrojů. Dále zabezpečíme oddlužení firmy, včetně jednání s věřiteli a následného odkupu závazků bankovního i nebankovního charakteru. Ukončením procesu revitalizace je zajištění stabilního řízení, případně nalezení strategického partnera či nového majitele.

Využijte naše dlouholeté zkušenosti i profesionální odborníky, kteří vám s ozdravením firmy ochotně poradí a pomohou najít ideální řešení.